Skakanie ze spadochronem nie jest teraz dużym wydatkiem. Właśnie dlatego tak wiele osób interesuje się tego rodzaju aktywnością – zarówno hobbystycznie, jak i jako wyzwanie. Do dyspozycji ma się wiele firm, które organizują skoki i szkolenia spadochronowe. Działają one praktycznie na terenie całej Polski, więc bez problemów można znaleźć te w swojej okolicy, chociaż trzeba pamiętać o tym, że nieraz na lotnisko należy pojechać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilometrów – najlepiej sprawdzić lokalizację na stronie. Także na stronach firm tego typu można sprawdzić ceny usług.

Najpopularniejsze na początek są skoki tandemowe, czyli wykonuje się je wraz z instruktorem. To najbezpieczniejszy sposób na pierwszy skok, który przynosi mnóstwo emocji. Ile trzeba zapłacić za taką przygodę? Ceny zasadniczo są dość podobne we wszystkich firmach, różnią się w zakresie 100 złotych. Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 i 4000 metrów – od wysokości zależy końcowa opłata. Za skok z 3000 metrów trzeba zapłacić na ogół około 500-600 złotych. W cenie zawarte jest już wszystko, co potrzebne – szkolenie przed skokiem, wyposażenie, lot samolotem, skok, certyfikat skoku. Za skok z 4000 metrów zwykle płaci się około 600-800 złotych zależne od firmy.

Dodatkowo do skoku tandemowego można dokupić usługę wykonania zdjęć i filmów. Kosztuje ona od 200 do 300 złotych. Skok rejestrowany jest przez dodatkowego skoczka, który wyposażony jest w kamerę HD. Warto zdecydować się na dodatkowy wydatek – nagrania i fotografie będą niezwykłą pamiątką.

Skoki tandemowe można jednak kupić taniej. Przede wszystkim warto sprawdzić dostępne obniżki w firmach organizujących skoki. Można uzyskać rabaty w przypadku skoków z dodatkowymi osobami, można również otrzymać prezenty urodzinowe – obniżkę ceny. Także można szukać promocji na portalach zakupów grupowych – zwykle można zaoszczędzić kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych przy ciekawej okazji. Zatem skok tandemowy nie jest wyjątkowo drogi – można oszczędzić i kupić go dla siebie lub dla bliskiej osoby w prezencie!

Be Sociable, Share!

Leave your comment